Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Rekrutacja uzupełniająca do Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Górsku

Od 24 czerwca 2024 r. do 29 sierpnia 2024 r. przyjmujemy wnioski kandydatów do klasy pierwszej PSM I st. w Górsku w ramach rekrutacji uzupełniającej. Badanie przydatności odbędzie się 30.08.2024 r.

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku prowadzi kształcenie w cyklu 6-letnim i 4-letnim, w zależności od wieku kandydata. Realizuje zajęcia artystyczne z instrumentu głównego, kształcenia słuchu, podstaw rytmiki, audycji muzycznych, fortepianu dodatkowego, chóru/orkiestry, zespołu wokalnego (tylko cykl 4-letni) oraz zespołów instrumentalnych.

W ramach badania uzupełniającego Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku zarówno w cyklu 6- jak i 4-letnim prowadzi nabór na wybrane instrumenty: skrzypce, kontrabas, gitara, flet, trąbkę, akordeon.

 

Aby rozpocząć przygodę ze szkołą należy złożyć w sekretariacie szkoły podanie o przyjęcie do szkoły, kwestionariusz osobowy oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w szkole muzycznej, a następnie zgłosić się na badanie predyspozycji do nauki w szkole muzycznej.

 

Szczegółowy regulamin rekrutacji PSM I st. w Górsku znajduje się na stronie:

 

Regulamin rekrutacji

 

Zakres badań kandydatów

Badanie przydatności kandydatów polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych, warunków psychofizycznych oraz predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie.

Podczas indywidualnego badania uzdolnień muzycznych oceniane będą:

  • prezentacja piosenki przygotowanej przez kandydata,

  • powtarzanie głosem dźwięków i krótkich melodii zagranych przez nauczyciela,

  • zapamiętywanie po sobie kolejnych dźwięków,

  • określanie dźwięków wysokich, średnich i niskich,

  • słuchowe rozpoznanie ilości dźwięków w akordzie,

  • wyklaskiwanie rytmu melodii zagranej na fortepianie,

  • powtarzanie rytmów poprzez wystukanie lub wyklaskanie,

  • zapamiętywanie krótkich melodii i rytmów,

  • predyspozycje do nauki gry na wybranym instrumencie.

 

Rekrutacja uzupełniająca do klasy wyższej niż pierwsza

Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Górsku


 

Kandydat może ubiegać się o przyjęcie do klasy wyższej niż pierwsza Publicznej Szkoły Muzycznej w Górsku na podstawie egzaminu kwalifikacyjnego z instrumentu, kształcenia słuchu, opcjonalnie z wiedzy o muzyce, który ma na celu sprawdzenie czy predyspozycje kandydata i poziom umiejętności odpowiadają programowi klasy, do której kandydat ma być przyjęty.

W tym celu należy złożyć wniosek, kwestionariusz osobowy oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań lekarskich do nauki w szkole, a następnie zgłosić się na egzamin kwalifikacyjny.

 

TERMINY

 

24.06.2024r. – 29.08.2024 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej PSM I stopnia oraz do klasy wyższej niż pierwsza

Sekretariat szkoły lub psmgorsk@o2.pl

30.08.2024 r. godz. 9.30

Indywidualne badanie przydatności do kształcenia

Szczegółowy przydział godzinowy nastąpi po złożeniu wniosku

30.08.2024

Egzamin kwalifikacyjny do klasy wyższej niż pierwsza

Szczegółowy przydział godzinowy nastąpi po złożeniu wniosku

30.08.2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do nauki w szkole, podanie do publicznej wiadomości kandydatów zakwalifikowanych do klasy wyższej niż pierwsza

Tablica ogłoszeniowa w holu szkoły na piętrze przy sekretariacie

30.08.2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do nauki w szkole w klasie pierwszej, podanie do publicznej wiadomości kandydatów przyjętych do klasy wyższej niż pierwsza

Tablica ogłoszeniowa w holu szkoły na piętrze przy sekretariacie

 

 

Wnioski wraz z zaświadczeniem lekarskim należy złożyć do sekretariatu szkoły lub przesłać na adres (w tym wypadku oryginał wniosku oraz zaświadczenie lekarskie należy dostarczyć najpóźniej w dniu przeprowadzanego badania przydatności dziecka).

 

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego